Pelion SA (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna) w II kwartale zarobiła 4,91 mln zł. Analitycy spodziewali się lepszych wyników. Zakładali zysk netto na poziomie 6,5 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł 16,53 mln zł wobec 12,85 mln zł zysku w II kwartale 2014 r.

W II kwartale hurtownia farmaceutyczna, należąca do Healthcare Group, wypracowała 2,05 mld zł przychodów wobec 1,85 mld zł rok wcześniej.

W całym I półroczu spółka zarobiła 18,86 mln zł netto wobec 26,52 mln zysku rok wcześniej.

Pelion świadczy usługi dla wszystkich segmentów dystrybucji farmaceutycznej zarówno na rynku hurtowym jak i detalicznym.

– Zakładamy dodatnie przepływy operacyjne na koniec roku. W IV kw. odzyskujemy kapitał obrotowy, zapadają w tym okresie płatności ze słabszego sezonu. Dodatkowo w aptekach pojawia się gotówka w związku z najwyższym sezonem na tym rynku. Grupa wierzy, iż dotychczasowe działania operacyjne stanowią bazę dla poprawy wyników grupy w kolejnych okresach – mwi wiceprezes ds. strategii finansowej Jacek Dauenhauer.

Według słów wiceprezesa, przyczyni się do tego także sezonowość i „pozytywny i zaskakujący” wzrost rynku sprzedaży hurtowej do aptek, który po I półroczu wyniósł ponad 10%. Dauenhauer ocenił, że na koniec całego roku ostateczna dynamika wzrostu może wynieść ok. 6%.

Źródło: parkiet.com

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ