Reklama tego leku wisiała wszędzie, również w aptekach, szpitalach i przychodniach. Okazało się jednak, że jest ona niezgodna z prawem farmaceutycznym. Firma zacytowała bowiem wypowiedź prawdziwego lekarza.

Popularny lek przeciwgorączkowy dla dzieci – Pedicetamol reklamuje się na plakatach niezgodnie z obowiązującym prawem, ponieważ obok zdjęcia produktu możemy przeczytać wypowiedź prawdziwego lekarza – cytat z prof. Andrzeja Radzikowskiego o tym, że paracetamol jest lekiem najbezpieczniejszym i pozbawionym gastrotoksyczności.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny uznał, że przez użycie wypowiedzi lekarza, reklama narusza prawo farmaceutyczne. Mówi ono, że żadna reklama produktu leczniczego nie może odwoływać się do osób znanych publicznie, naukowców, lekarzy czy farmaceutów.

Producent leku, firma Sequoia, przestała rozpowszechniać zakwestionowaną reklamę. Firma twierdzi jednak , że nie jest w stanie usunąć plakatów ze wszystkich miejsc, w których zostały wywieszone. Będzie jednak musiała znaleźć sposób, bo zobowiązał ją do tego GIF.

Źródło: fakt.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ