Grupa Neuca, lider na rynku dystrybucji farmaceutyków, powiększyła się o bydgoską spółkę Bioscience. Jej specjalnością są badania kliniczne.

Neuca to największa pod względem przychodów firma z Torunia, jej główną działalnością jest hurtowa dystrybucja leków. Spółka coraz mocniej wchodzi w inne obszary biznesu związanego ze zdrowiem: oferuje lekarstwa własnych marek, tworzy sieć przychodni lekarskich, inwestuje w firmy zajmujące się badaniami klinicznymi i telemedycyną. W tych dwóch ostatnich branżach Neuca stawia dopiero pierwsze kroki, w tym roku wykupiła dwie działające w nich młode firmy z Katowic, traktując to jako inwestycję długoterminową.

Pod koniec sierpnia toruńska spółka poinformowała o kolejnej transakcji – wykupieniu od osób prywatnych prawie 65 proc. akcji bydgoskiej spółki Bioscience. Ta bydgoska firma istnieje od 2006 r. i zdążyła wypracować sobie solidną pozycję na rynku badań klinicznych. Zatrudnia ponad 80 osób. Bioscience zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem badań nad nowymi lekami i wyrobami medycznymi. Pracuje na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz instytucji naukowo-badawczych. Ma kontrahentów w całej Polsce, a w zeszłym roku rozpoczęła działalność także w Czechach i Hiszpanii. W Osielsku pod Bydgoszczą prowadzi własny ośrodek badań klinicznych. Firma chwali się zrealizowaniem ponad 100 projektów, w których uczestniczyło 10 tys. pacjentów.

– Współpraca z Grupą Neuca otwiera wiele możliwości synergii, co pozwoli Bioscience nie tylko utrzymać stabilny wzrost, ale także poszerzyć zakres usług w obszarze badań klinicznych – ogłosiła spółka po ogłoszeniu, że zyskała strategicznego inwestora z Torunia.

Źródło: bydgoszcz.gazeta.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ