Kilka tygodni temu Life Sciences, jeden z oddziałów koncernu Google zapowiedział współpracę z firmą Dexom, z którą planuje stworzyć miniaturowy miernik poziomu glukozy. Nie jest to jednak jedyny projekt tego oddziału i pojawiły się właśnie informacje o kolejnym pomyśle.

Nowy projekt realizowany jest wspólnie z farmaceutyczną firmą Sanofi, specjalizującą się w produkcji lekarstw dla diabetyków. Współpraca ma na celu stworzenie nowych rozwiązań przeznaczonych do monitorowania stanu zdrowia oraz leczenia choroby, która tylko w samych Stanach Zjednoczonych dotyka niemal 30 mln osób. Jest nim niewielkie urządzenie, mające za zadanie nieustanne zbieranie danych o kondycji pacjenta, a także specjalne oprogramowanie, którego celem jest analiza tych informacji oraz wykorzystywanie ich do wymyślania nowych sposobów leczenia.

Jak wyjaśnia Andrew Conrad, szef Life Sciences, doświadczenie firmy Sanofi pomoże inżynierom Google w zbudowaniu urządzenia, które będzie w stanie dostarczać pacjentowi potrzebną dawkę insuliny, lub też automatycznie dopasowywać dawkę leku w oparciu o odczyty poziomu cukru we krwi pacjenta.

Źródło: Onet.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ