Analitycy DM BOŚ podtrzymali zalecenie „kupuj” dla Farmacolu i podnieśli cenę docelową akcji hurtowni leków z 62 zł do 71,80 zł. Dom maklerski szacuje, że w 2015 r. wzrost rynku hurtowego farmaceutyków wyniesie około 6 proc.

Według szacunków IMS Health, w samym III kwartale będzie to dynamika 4,3 proc. – do poziomu 5,7 mld zł. Broker dodał, że przyzwoity wzrost hurtowego rynku farmaceutycznego w połączeniu z lekkim osłabieniem konkurencyjnej presji w nieregulowanych segmentach rynku powinien wspierać wyniki Farmacolu za III kwartał.

Ostatnio Farmacol pokazał się z dobrej strony przy okazji publikacji wyników za II kwartał 2015 r. W tym okresie spółka wykazała się aż 160-proc. wzrostem w ciągu 12 miesięcy zysku netto – do 34 mln zł. Dynamicznej zwyżce zysków towarzyszył 22-proc. wzrost przychodów.

– W III kwartale 2015 r. wśród hurtowników farmaceutyków spodziewam się mocnej poprawy wyników w spółkach Farmacol i Neuca. Pierwsza zwiększa udziały rynkowe. Neuca poprawia wyniki w dużej mierze dzięki konsolidacji. – prognozuje Marek Czachor, analityk Erste Securities.

Farmacol S.A. – polskie przedsiębiorstwo założone w 1990 r. przez Andrzeja Olszewskiego. Od początku działalności zajmuje się handlem hurtowym farmaceutykami i artykułami medycznymi. Początkowo działało w formie spółki z o.o., od 1993 r. – jako spółka kapitałowa.

Od czerwca 1999 r. akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka wykupywała udziały w przedsiębiorstwach grupy Cefarm, obecnie jest większościowym udziałowcem w Cefarmach Kielce, Szczecin, Warszawa i Wrocław, z którymi tworzy grupę kapitałową.

Klientela przedsiębiorstwa to kilkanaście tysięcy aptek i kilkaset szpitali. Działalnością uboczną spółki jest prowadzenie usług marketingowych, hotelarskich i gastronomicznych.

Firma posiada dziewięć ośrodków dystrybucji. Oprócz zlokalizowanego w katowickiej siedzibie, pozostałe mieszczą się w Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ