Perma Fix Medical koncentruje się na szukaniu strategicznych partnerstw z wiodącymi firmami uczestniczącymi w rynku izotopu Technetium-99. Planuje złożenie wnioski o zatwierdzenie jej procesu do wykorzystania komercyjnego w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz w urzędzie unijnym na początku 2016 r.

– Firma jest w trakcie negocjacji z kilkoma potencjalnymi partnerami strategicznymi w USA i Europie. Oczekuje, że rozmowy zostaną sfinalizowane w najbliższych miesiącach. Po zakończeniu będziemy w stanie produkować żywicę w naszym generatorze lub skorzystać z urządzeń zewnętrznych producentów – mówi dyrektor zarządzający CEO spółki, Steve Belcher.

Podstawowe źródło przychodów ma pochodzić z produkcji żywicy w mobilnym generatorze, który umożliwia produkcję izotopów medycznych bezpośrednio w szpitalach czy aptekach.

Perma Fix Medical pracuje nad pozyskaniem środków z dotacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ok. 800 tys. dol. w ramach konsorcjum utworzonego w celu opracowania innowacyjnego generatora Tech-99.

Rozważa też kilka potencjalnych możliwości pozyskania dotacji z Unii Europejskiej, które pomogą nam zarówno w przyspieszeniu komercjalizacji procesu produkcyjnego Tc-99m w Europie, jak i rozwoju naszej produkcji oraz potencjału badawczego w Europie .

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie w USA jest podmiotem zależnym od spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Firma powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99, najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie.

Nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m, przyczyni się do rozwiązania problemu konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

TW (źródło: forsal.pl)

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ