Hurtownia farmaceutyczna Neuca kupiła kolejną przychodnię lekarską. Tym samym dystrybutor leków znów powiększył swoją sieć Świat Zdrowia. Ma już 17 przychodni w sześciu województwach.

Dystrybutor farmaceutyków zgodnie z zapowiedziami poszerza sieć przychodni lekarskich. Neuca kupiła właśnie 100 proc. udziałów w Polimedice, która prowadzi przychodnie w Łodzi i Zgierzu. Ośrodki te swoim zasięgiem, obejmują 12,2 tys. pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej. Przychodnie świadczą też usługi w wybranych specjalizacjach, w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i stomatologii. Jest to już 17 przychodnia w Grupie Neuca, prowadzona w ramach sieci Świat Zdrowia.

W ramach nowo przyjętej strategii „do pacjenta” Neuca chce jeszcze mocniej zaangażować się w segment przychodni lekarskich, badań klinicznych oraz telemedycyny. Za trzy lata wyniki z tych obszarów w znaczący sposób mają wpływać na wyniki finansowe grupy.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy kapitałowej w rynku hurtu aptecznego w I półroczu 2015 r. wyniósł średnio ok. 29 proc.

TW

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ