Hurtownia farmaceutyczna Pelion zwiększyła swój udział w kapitale firmy Pharmena do 45,94 proc. Transakcje przeprowadzono na NewConnect, alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pelion to główny akcjonariusz Pharmeny. – Pharmena dzięki realizowanym projektom badawczym nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym oraz suplementem diety, które wkrótce mogą się skomercjalizować, ma szanse na bardzo dynamiczny wzrost w kolejnych latach. Rosnące zaangażowanie głównego akcjonariusza w akcje świadczy o potencjale i wiarygodności spółki. Jest również wyrazem zaufania do konsekwentnie realizowanej przez nas strategii rozwoju – skomentował prezes Pharmeny, Konrad Palka.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Od 2008 r. notowana jest na New Connect.

Pelion Healthcare Group (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna) działa w obszarze obejmującym wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny). Usługi skierowane są do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A., to spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności grupy. Spółka jest notowana na warszawskiej GPW od 1998 r.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ