Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm-Warszawa z Grupy Farmacol złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad Gama Farmacia, która posiada trzy spółki apteczne.

„Planowana koncentracja polega na przejęciu przez PZF Cefarm Warszawa bezpośredniej kontroli nad Gama Farmacia Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach wskutek nabycia 100 proc. udziałów tejże spółki, a pośrednio nad trzema spółkami zależnymi, w których Gama Farmacia Sp. z o.o. posiada 100 proc. udziałów, tj. Best – Farm Sp. z o.o., Farmax Sp. z o.o. oraz Kwiaty Polskie Sp. z o.o., wszystkie z siedzibą w Łodzi” – czytamy w komunikacie.

Podstawowym przedmiotem działalności PZF Cefarm-Warszawa oraz jej kilku spółek zależnych jest detaliczna sprzedaż produktów farmaceutycznych za pośrednictwem aptek własnych oraz w ramach programu franczyzowego Apteka Cef@rm 36,6.

Działalność przejmowanych spółek aptecznych koncentruje się głównie na terenie województwa łódzkiego, kujawsko–pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Farmacol z siedzibą w Katowicach jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej, której podstawowym przedmiotem działalności jest sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Za pośrednictwem swoich spółek zależnych prowadzi w zlokalizowanych na terenie całej Polski aptekach oraz punktach aptecznych sprzedaż detaliczną produktów farmaceutycznych, wyrobów medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych.

Farmacol od 1999 r. notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Skonsolidowane przychody spółki w 2014 r. osiągnęły wartość 5,36 mld zł.

TW (źródło: forsal.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ