Giełdowa Selvita podpisała umowę z niemiecką spółką Merck KGaA, zajmującej się rozwojem i komercjalizacją cząsteczek terapeutycznych w obszarze onkologii. Selvita będzie otrzymywała płatności w kolejnych etapach współpracy.

Maksymalna kwota z tego tytułu w ciągu pierwszych pięciu latach obowiązywania umowy to 1,85 mln euro. W przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck i zrealizowania wszystkich możliwych w umowie kamieni milowych, łączna kwota płatności dla Selvity wyniesie 16,5 mln euro.

Jeszcze w tym roku krakowska spółka otrzyma od Mercka 200 tys. euro. Według zarządu istnieje możliwość podpisania z niemiecka firmą kolejnych umów rozwoju i komercjalizacji cząsteczek opracowywanych przez Selvitę w latach 2013-2015, w ramach platformy metabolizmu nowotworów skierowanych na inne cele białkowe.

Merck to 5. pod względem przychodów koncern na świecie i jednoczesnie najstarsze działające przedsiębiorstwo w branży farmaceutycznej. Założone zostało w Niemczech w 1668 r. Głównymi obszarami działalności firmy są: cukrzyca, nowotwory i szczepionki. Merck wraz z firmą NewLink Genetics jako pierwsze wyprodukowały 100-proc. skuteczną szczepionkę na ebolę. Firma zatrudnia na całym świecie 68 tys. pracowników.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ