BioMaxima S.A., działającą w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, zanotowała 2.429 tys. zł przychodów w grudniu 2015 r. Była to tym samym najwyższa miesięczna wartość sprzedaży w całej historii firmy.

W całym 2015 r. BioMaxima S.A. osiągnęła 21.973 tys. zł przychodów wobec 20.449 tys. zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o blisko 7,5 proc. Bardzo dobrze rozwija się także sprzedaż spółki na rynkach zagranicznych, a jej wartość w minionym roku wyniosła 5.042 tys. zł i stanowiła prawie 23 proc. przychodów ogółem. W 2014 r. wysokość przychodów w zakresie eksportu sięgnęła 3.552 tys. zł. Ważnym elementem poprawy wyników sprzedażowych są również wygrywane przez nią postępowania przetargowe, których łączna wartość w 2015 r. wynosiła 9.580 tys. zł i była wyższa od poprzedniego roku o 12 proc.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, jak np. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Firma zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach. Strategia rozwoju zakłada też prowadzenie działań konsolidacyjnych sektora biotechnologicznego.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ