Selvita uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży za rok obrotowy 2015 na poziomie 55,5 mln zł, z uwzględnieniem dotacji – wzrost o 35 proc. w stos. do 2014 r.). Wartość zakontraktowanych skonsolidowanych przychodów (bez uwzględnienia dotacji) na rok obrotowy 2016 wynosi aktualnie 22,3 mln zł, co daje wzrost o 26 proc. w skali roku.

Przypomnijmy, że Selvita zawarła z koncernem Merck KGaA trzyletnią umowę na prace badawczo-rozwojowe mające na celu walidację i wykorzystanie nowych koncepcji terapeutycznych w obszarze onkologii. Firma szacuje przychody z umowy na ok. 4,41 mln euro (ok. 18,81 mln zł). W przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck, Selvita będzie również uprawniona do otrzymywania przyszłych płatności oraz tantiem.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ