Krakowska spółka Elfa Pharm uruchomiła produkcję kosmetyków w dawnej fabryce farmaceutycznej w Chociwiu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W nowe linie produkcyjne, specjalistyczny magazyn oraz laboratoria firma zainwestowała 8 mln zł.

Elfa otrzymała zezwolenie na działalność w ŁSSE w 2013 r. Spółka zobowiązała się do stworzenia do końca 2015 r. 30 miejsc pracy, a obecnie zatrudnia na czas nieokreślony 47 pracowników.

W przejętym – wraz z infrastrukturą i wykwalifikowanymi pracownikami – zakładzie w Chociwiu, uruchomiono nowe linie produkcyjne, pakujące, magazyn wysokiego składowania oraz laboratorium fizyczno-chemiczne umożliwiające kontrolę jakości wyrobów. W Łodzi zlokalizowano laboratorium badawczo-rozwojowe.

Branża kosmetyczna, farmacja i biotechnologia to podstawowe specjalizacje wyznaczone w strategii rozwoju regionu łódzkiego. Branża farmaceutyczno-kosmetyczna w 2010 r. zatrudniała ponad 10 tys. osób, w ubiegłym roku – ok. 13 tys. W ubiegłym roku ŁSSE wydała dwa zezwolenia na działalność firm z tego sektora. Obok producentów farmaceutyków i leków, jak zakłady Delia i Polfa, działa także branża opakowań na ich potrzeby.

W laboratoriach i zakładach produkcyjnych Grupy Elfa Pharm w Krakowie, Łodzi i Chociwiu powstają kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, zebrane w kilka specjalistycznych marek i linii produktowych. Firma specjalizuje się w recepturach opartych na składnikach naturalnych, które wspomagają dbanie o skórę dotkniętą problemami dermatologicznymi, np. atopią czy łuszczycą.

Niemal połowa produkcji trafia na eksport, m.in. do większości krajów Środkowo-Wschodniej i Zachodniej Europy, a także do Malezji, Tajwanu, Korei Południowej, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych czy krajów Zatoki Perskiej.

Źródło: wyborcza.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ