W ubiegłym roku BioMaxima zwiększyła wartość eksportu swoich produktów o 42 proc. w porównaniu z 2014 r. Ważnym rynkiem ekspansji zagranicznej ma stać się dla spółki w najbliższym czasie Afryka.

– Wydaje się, że zakończone targi w Dubaju pozwolą na pozyskanie kolejnych dystrybutorów naszych produktów. Podczas wystawy przeprowadzono bardzo dużo rozmów, a produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza te z segmentu mikrobiologii. Zwiększona sprzedaż powinna się przełożyć na wynik finansowy – mówi prezes Henryk Lewczuk.

BioMaxima w dalszym ciągu zamierza także realizować założenia przyjętej strategii rozwoju w zakresie konsolidacji rynku biotechnologicznego w Polsce. Firma poszukuje potencjalnych podmiotów do przejęć i rozmawia od dłuższego czasu z dwiema spółkami, które wypracowują roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 5-6 mln zł.

Bardzo dynamicznie rozwija się rumuńska Roco Sistem S.R.L., w której BioMaxima posiada 90 proc. udziałów. Plany zakładają zmianę nazwy tego podmiotu na BioMaxima oraz wprowadzenie jego akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

– Na rynku rumuńskim rozmawiamy także o akwizycji dwóch spółek. Podobnie jak na rynku polskim, również i tam zamierzamy iść drogą konsolidacji oraz wprowadzić spółki w perspektywie dwóch lat na Giełdę w Bukareszcie – wyjaśnia prezes Henryk Lewczuk.

BioMaxima wypracowała w 2015 r. 1,47 mln zł zysku netto, a jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 21, 97 mln zł, wobec odpowiednio: 0,46 mln zł oraz 20,44 mln zł w 2014 r.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej, notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2010 r. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Zajmuje się również dystrybucja produktów uznanych firm diagnostycznych, jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach.

Red. (źródło: forsal.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ