Polska firma biotechnologiczne Selvita podpisała umowę dzierżawy laboratoriów w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii. Oddział rozpocznie swoją działalność na przełomie sierpnia i września tego roku.

Początkowo powierzchnia badawcza wyniesie 500 mkw, co oznacza wzrost o prawie 20 proc. w stosunku do obecnego stanu. Otwarcie laboratoriów w Poznaniu jest realizacją jednego z celów emisyjnych przedstawionych w strategii towarzyszącej ofercie publicznej akcji, przeprowadzonej przez spółką w grudniu 2014 r.

Na początku Selvita planuje zatrudnić tam około 50 osób, głównie chemików i w kolejnych okresach stopniowo zwiększać ich liczbę oraz zatrudniać biologów. Docelowo poznański obiekt ma zostać „drugim sercem Selvity”, świadcząc zarówno usługi laboratoryjne, jak i aktywnie uczestnicząc w projektach innowacyjnych.

Siedziba Selvity i jej główne laboratoria, których łączna powierzchnia wynosi 2700 mkw, mieszczą się w Krakowie. W 2015 r. spółka otworzyła biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie – w regionach Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ