W szóstej edycji Top Employers w Polsce wyłoniono 37 firm, które w nadchodzącym roku będą mogły chwalić się certyfikatem Top Employers, potwierdzającym wyjątkowe warunki pracy w organizacji. 18 spośród wyróżnionych organizacji zdobyło również certyfikat Top Employers Europe przyznawany firmom, które udowodnią, że są doskonałymi pracodawcami, zdobywając certyfikacje krajowe w co najmniej pięciu krajach europejskich.

Top Employers Institute odznacza firmy wyróżniające się polityką zatrudnienia. Certyfikatem zostają wyróżnione przedsiębiorstwa, które tworzą najlepsze warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, a także dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Aby uzyskać certyfikat Top Employers, uczestnicy muszą przejść szczegółowe badania i spełnić określone w nich standardy. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest gwarancją odpowiedniego przebiegu procesu.

Kryteria, które są brane pod uwagę to: świadczenia podstawowe i dodatkowe oraz warunki pracy. Komisja zwracała również uwagę na rozwój kariery zawodowej pracowników i szkolenia, które oferuje im pracodawcy. Ważny jest także sposób zarządzania kulturą organizacyjną firmy.

W branży farmaceutycznej certyfikat Top Employers Polska 2015 otrzymały firmy farmaceutyczne:

Abbott Laboratories Poland

Firma Abbott skupia się na dostarczaniu zróżnicowanej gamy innowacyjnych produktów, które wpływają na ludzkie życie. Główne obszary terapeutyczne to: sercowo-naczyniowy, zdrowie kobiece, gastroenterologia, podstawowa opieka zdrowotna, zaburzenia metaboliczne.

Chiesi Polska

Chiesi Poland Sp. z o.o. wprowadza na Polski rynek – dostępny już w kilku krajach UE – lek immunosupresyjny, u którego zastosowana technologia produkcji pozwala poprawić niektóre ważne parametry fizykochemiczne.

Roche Polska

Grupa Roche jest liderem wśród firm ochrony zdrowia. Podstawą są dwa współpracujące działy: farmacja i diagnostyka. Roche dostarcza leki stosowane w takich dziedzinach terapeutycznych, jak: onkologia, wirusologia, choroby zapalne, metaboliczne oraz centralnego układu nerwowego. Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in-vitro, diagnostyki onkologicznej oraz pionierem w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej.

Tytuł „Top Employer Polska 2015” otrzymały:

Abbott Laboratories Poland

Avon Cosmetics Polska

Bank Pekao

BNP Paribas Bank Polska

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Chiesi Poland

Citi Handlowy

Citi Service Center Poland

DHL Express Poland

Elica Group Polska

Grupa Goodyear Polska

Grupa Saint-Gobain

Heineken Global Shared Services

Imperial Tobacco Polska

Infosys BPO Poland

ING Bank Śląski

Ista Shared Services Polska

JTI Polska

mBank

McDonald’s Polska

Mleczarnia Turek

MTU Aero Engines Polska

Orange Polska

P4

PepsiCo Consulting Poland

Philip Morris International

Polski Koncern Naftowy Orlen

Provident Polska

PZU

Raiffeisen Bank Polska

Robert Bosch

Roche Polska

Samsung Electronics Polska

Tchibo Warszawa

T-Mobile Polska

Valeo w Polsce

Volvo Polska

Oprac. Tomasz Wolf

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ