Zyski niemieckiego koncernu farmaceutycznego Bayer zwiększyły się wprawdzie w czwartym kwartale 2015 r., ale oczekiwano większej dynamiki.

EBITDA (zysk bez odsetek od zobowiązań i podatku) wzrósł w IV kwartale o 4 proc., do 1,9 mld euro – podała w komunikacie firma z Leverkusen. Prognozy rynkowe były jednak wyższe – na poziomie 2,04 mld euro. Sprzedaż wyniosła w IV kw. 11,3 mld euro i takiego wyniku właśnie się spodziewano.

Bayer oczekuje w 2016 r. jednocyfrowego wzrostu sprzedaży, ale liczy na to, że w całym roku może ona przekroczyć 47 mld euro. Za 2015 r. sprzedaż tę na razie oszacowano na około 46 mld euro.

Bayer AG założony został w 1863 r. przez Friedricha Bayera i Johanna Friedricha Weskotta. Początkowo siedzibą przedsiębiorstwa było Barmen (obecnie Wuppertal), a od 1912 r. jest to Leverkusen, położone na północ od Kolonii. Od 1957 r. produkty światowego koncernu są obecne na polskim rynku. W 1991 r. powstało w Polsce samodzielne przedstawicielstwo pod nazwą „Bayer AG, Oddział w Polsce”, przekształcone następnie w spółkę „Bayer Spółka z o.o.”, która rozpoczęła działalność w 1994 r.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ