W Lublinie powstaje centrum przetwarzania dokumentacji klinicznej brytyjskiej firmy Phlexglobal. Przy tym przedsięwzięciu brytyjska firma współpracuje z działającą na lubelskim rynku spółką ArchiDoc. Pracę ma znaleźć tu 50 osób. Rekrutacja ruszy w kwietniu.

– Zajmujemy się przetwarzaniem dokumentów z różnych branż. W tym przypadku, ze względu na współpracę Phlexglobal z firmami farmaceutycznymi, będzie to dokumentacja z zakresu badań klinicznych m.in. nad nowymi lekami, które mają zostać wprowadzone na rynek – mówi Konrad Rochalski, prezes ArchiDoc.

Dokumenty będą skanowane w siedzibie Phlexglobal w Wielkiej Brytanii lub USA, a następnie w wersji elektronicznej trafią do Lublina. Dlaczego firma Phlexglobal wybrała to miasto?

– Polska jest jedną z najlepszych lokalizacji na świecie. Oferujemy co prawda wyższe koszty niż Azja, ale niższe niż kraje Europy Zachodniej, bardzo wysoką jakość usług oraz wykwalifikowanych, kreatywnych pracowników. Od pewnego czasu inwestorzy w sektorze usług biznesowych zaczęli dostrzegać mniejsze ośrodki, jak np. Lublin. W dużych miastach, w których ten sektor jest już dość rozwinięty i działa sporo firm, trudno jest więc znaleźć odpowiednich pracowników. Nie bez znaczenia są też dobre połączenia lotnicze z Londynem – wyjaśnia prezes Konrad Rochalski.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ