Spółki HSRx Biopharmaceutical oraz Thorne Research Inc. podały do publicznej wiadomości, iż zawarły umowę o współpracy w dziedzinie badań, licencjonowania oraz dystrybucji środków leczniczych i suplementów diety pochodzenia roślinnego.

– Uwaga nowego projektu bezpośrednio będzie skupiała się na rozwoju i szybkim przygotowaniu niespotykanych dotąd środków leczniczych pochodzenia roślinnego, zatwierdzonych zgodnie z dyrektywą dla leków roślinnych, wydaną przez amerykańskie FDA, stosowanych w niezaspokojonych dotychczas dwóch stanach zachorowań infekcyjnych – mówi dyrektor generalny HSRx, Thomas Sullivan Jr. Łączne zapotrzebowanie rynku USA dotyczące tych dwóch kategorii szacuje się w granicach wartości ponad 2 mln USD.

Zakończono już próby przedkliniczne i analizę skuteczności dla w pełni gotowych związków chemicznych – lekarstwa HSRx przeciwko tym dwóm chorobom docelowym, objętego postępowaniem patentowym. Thorne Research na mocy umowy o współpracy badawczej z Kliniką May będzie kontynuowała zmagania na rzecz rozwoju wspomnianego środka roślinnego, wdrażając badanie kliniczne, a następnie postępowanie do zatwierdzenia przez FDA. Dyrektor generalny spółki Thorne Research, Paul Jacobson oświadczył: – Thorne Research zamierza dostarczać lekarzom bezpieczne i skuteczne środki roślinne dla dobra pacjentów na całym świecie. Nasza współpraca z HSRx pozwoliła na znaczny postęp w ramach naszych dążeń.

Chroniona patentowo technologia HSRX wyodrębnia w produktach żywnościowych i składnikach roślinnych te bioaktywne składniki odżywcze, u których udowodniono skuteczność przeciwko konkretnym chorobom. Stosując podejścia z genomiki, proteomiki i metabolomiki HSRx określa także drogi i mechanizmy molekularne, za pomocą których bioaktywne składniki odżywcze potrafią przynosić korzyści dla zdrowia. HSRx dokładnie monitoruje jakość i czystość całej produkcji i procesu przetwarzania. Opatentowany program do monitorowania bezpieczeństwa jest w stanie stwierdzić obecność ponad 1 400 chemicznych substancji zanieczyszczających, będąc najbardziej zaawansowanym i rygorystycznym programem kontroli w dziedzinie produktów zdrowotnych.

– HSRx jest w stanie udowodnić wyniki biologiczne odpowiedniego dozowania dla każdego opatentowanego przez nią związku chemicznego, tym samym rozwiązując problem rozbieżnych rzutów podczas testowania przez FDA, stanowiący poważną przeszkodę dla środków pochodzenia roślinnego. Nasza współpraca z Thorne Research to początek nowego lidera w badaniach nad lekami roślinnymi. Wspólnie dysponujemy zasobami naukowymi, talentami i środkami produkcyjnymi, jak też lojalnością wobec marki, gwarantując tym samym nadzwyczajny sukces – wyjaśnia Thomas Sullivan.

Thorne Research, Inc.

Thorne Research to firma dostarczająca indywidualne rozwiązania dla zdrowia, która ma na celu poprawę wyników z pomocą nauki i technologii. Thorne Research przez 30 lat stanowi czołówkę w swej dziedzinie, dostarczając testowane klinicznie środki naturalne o wysokiej jakości, w tym podstawowe witaminy i minerały, suplementy diety ze skutkami terapeutycznymi, a już wkrótce również żywność medyczną i leki roślinne. Na podstawie badań o najwyższym poziomie i personalizowanych danych wykorzystywanych przez partnerską firmę WellnessFX, Thorne Research dostarcza prewencyjne rozwiązania lecznicze dla lekarzy pierwszego kontaktu i ich pacjentów.

Thorne Research jest większościowym udziałowcem firmy WellnessFX z siedzibą w San Francisco, zajmującej się zindywidualizowanymi środkami dla opieki, która produkuje zestawy do diagnostyki domowej i terapii polecanej, polegające na badaniach krwi pod kątem chemicznym, genetycznym i mikrobiomowym.

Thorne Research posiada siedzibę w Nowym Jorku oraz zakład produkcyjny w Sandpoint, w stanie Idaho. Kolejne informacje na temat Thorne Research są dostępne na Thorne.com.

HSRx Biopharmaceutical

HSRx Biopharmaceutical to firma biofarmaceutyczna z Arizony, która jest liderem w rozwoju farmaceutyków wielofunkcyjnych, nowego osiągnięcia terapeutycznego. Kombinacje lecznicze HSRx to unikatowe środki molekularne zwalczające równocześnie kilka stanów chorobowych, w odróżnieniu od jednomolekularnych obecnych leków terapeutycznych. Środki mają na celu kompleksowe zwalczanie wszystkich symptomów chorób, nie tylko pojedynczych. Ten wielofunkcyjny środek doustny poddano badaniom klinicznym, by stworzyć bardziej bezpieczną i skuteczną terapię dla wielu stanów przewlekłych i infekcyjnych chorób.

HSRx korzysta z opatentowanych technologii dla określenia i odizolowania wielofunkcyjnych składników odżywczych w celu zwalczania chorób w potrawach GRAS i łączenia tych związków patentowych z najczęściej stosowanymi lekami generycznymi, zatwierdzonymi przez FDA, by stworzyć nowe leki łączone i zapewnić pacjentom długie życie. W mających na celu porównanie bezpieczeństwa i skuteczności badaniach klinicznych pomiędzy lekami łączonymi HSRx a najczęściej stosowanymi lekami generycznymi, wielofunkcyjne leki łączone HSRx wręcz zmiażdżyły przeciwnika swoją wyższą skutecznością i niższą ilość skutków ubocznych. Łączone leki HSRx dostarczają lekarzom i ich pacjentom nowe metody terapeutyczne, polegające na wielofunkcyjnych rozwiązaniach dla wielu złożonych stanów chorobowych wynikających ze starzenia się i prowadzonego stylu życia.

Źródło: PAP

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ