Polska spółka Medicalgorithmics odnotowała 13,93 mln zł jednostkowego zysku netto w 2015 r., wobec 14,53 mln zł zysku w 2014 r. Zysk operacyjny (przychody minus koszty) wyniósł 21,13 mln zł, wobec 13,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Medicalgorithmics chce zwiększyć obecność na rynkach Europy, Ameryki Południowej i Azji Środkowo-Wschodniej. Poza USA działa także w Meksyku i Kanadzie, jest więc już obecna w całej Ameryce Północnej.

W Ameryce Południowej ma podpisaną umowę dystrybucyjną na ogromnym rynku Brazylii. W krajach Azji Środkowo-Wschodniej na celowniku jest m.in. Japonia. Zgodnie ze strategią, firma zamierza podpisywać przynajmniej trzy nowe umowy dystrybucyjne rocznie.

Obecność na nowych rynkach przekłada się na wyniki spółki. Przychody ze sprzedaży sięgnęły w 2015 r. 49,33 mln zł, wobec 29,71 mln zł rok wcześniej.

Medicalgorithmics S.A. to innowacyjna spółka high technology, działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Jest właścicielem i wytwórcą najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca – PocketECG. Spółka dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków medycznych. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ