Polska spółka Medicalgorithmics nabyła 75 proc. udziałów w firmie Medi-Lynx Cardiac Monitoring z siedzibą w Plano (Teksas, USA). Wartość transakcji to 34,1 mln USD.

Spółka Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego systemu PocketECG, dostarczanego przez Medicalgorithmics. Działalność prowadzona jest na terenie USA.

Bezpośrednim nabywcą udziałów jest powołana i w całości kontrolowana spółka celowa, funkcjonująca pod nazwą Medicalgorithmics US Holding Corporation z siedzibą w Wilmington. Wraz z dokonaniem zakupu polska firma przejęła kontrolę operacyjną nad amerykańską spółką medyczną.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 r. innowacyjna spółka high technology, działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Jest właścicielem i wytwórcą najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca – PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Azji. Dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. przeniosła się na warszawską GPW z rynku giełdowego NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ