Notowana na NewConnect w Warszawie spółka Perma-Fix Medical planuje wprowadzić swoje akcje na amerykańską giełdę. Może to nastąpić jeszcze w tym roku. Firma jest w trakcie wyboru firmy inwestycyjnej, która będzie pełniła funkcję oferującego, organizatora i koordynatora odpowiedzialnego za przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej.

Perma-Fix Medical rozważa dwie możliwości. Pierwsza opcja obejmuje równoczesne notowanie akcji spółki Perma-Fix Medical na polskim rynku NewConnect i amerykańskim Nasdaq. Natomiast w przypadku konieczności przeprowadzenia transakcji przy pomocy amerykańskiej spółki holdingowej, nastąpi zamiana akcji obecnych akcjonariuszy Perma-Fix Medical S.A. na akcje amerykańskiej spółki holdingowej w stosunku 1:1. Nie zmieni się tym samym procentowy udział obecnych akcjonariuszy w kapitale zakładowym, ale staną się oni właścielami akcji notowanych na giełdzie w USA.

– Notowanie akcji spółki na rynku Nasdaq będzie potwierdzeniem postępu w kierunku komercyjnego wdrożenia innowacyjnego procesu technologicznego produkcji Technetium-99m (Tc-99m), najczęściej stosowanego izotopu medycznego na świecie oraz pozytywnego odbioru technologii spółki wśród największych dystrybutorów Tc-99m w Stanach Zjednoczonych i na świecie – mówi Lou Centofanti, przewodniczący rady nadzorczej Perma-Fix Medical.

Technologia została zweryfikowana przez dwa najbardziej renomowane ośrodki radioizotopów i badań jądrowych na świecie: Ośrodek Radioizotopów Polaton z siedzibą w Otwocku i Uniwersytecki Reaktor Badawczy w Missouri (MURR) w Stanach Zjednoczonych.

Firma podpisała z Digirad Corporation, jednym z największych dostawców usług obrazowania serca w kardiologii nuklearnej w USA, finalną umowę dotyczącą pozyskania partnera i inwestora strategicznego, który zobowiązał się do zakupu uzgodnionej wielkości zamówień Tc-99m lub generatora Tc-99.

Jak twierdzą władze spółki, wprowadzenie akcji na giełdę w USA umożliwi zwiększenie rozpoznawalności na amerykańskim rynku kapitałowym i zapewni dostęp do dużej liczby potencjalnych inwestorów z Ameryki Północnej i reszty świata, zainteresowanych inwestycjami w projekty z branży medycznej i life science.

TW (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ