Siedemdziesiąt startujących firm, tzw. start-upów, będzie ubiegać się o 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wsparcie zapowiadają też samorządy.

Do programu “Platformy startowe dla nowych pomysłów” zgłosiło już 300 osób, głównie w z Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który prowadzi działalność w województwie lubelskim. W programie jest m.in. pomoc przy założeniu spółki i w pierwszym okresie jej funkcjonowania, kontakt z ekspertami i inwestorami oraz szkolenia.

Wśród pomysłów zgłoszonych do platformy Connect, odpowiedzialnej za realizację programu, dominuje medycyna, biotechnologia oraz branża informatyczna. Chętni mogą aplikować na stronie platformystartowe.gov.pl.

Partnerami programu są duże lubelskie firmy, instytucje i samorządy, w tym władze Lublina. Miasto wspiera młodych przedsiębiorców m.in. poprzez dostęp do bezpłatnej przestrzeni biurowej, kartę Biznes Benefit, czyli system zniżek dla młodych przedsiębiorców. W 2015 r. ratusz zainicjował szkolenia z wdrażania pomysłów biznesowych dla ok. 150 osób. W tym roku zamierza utrzymać ten poziom.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ