Przychody notowanej na NewConnect spółki BioMaxima, działającej na rynku diagnostyki laboratoryjnej, wzrosły w I kwartale 2016 r. w ujęciu rocznym o ponad 11 proc., do 5,85 mln zł. Zysk netto wzrósł o 7,5 proc., do 444 tys. zł.

Jak informuje BioMaxima, w styczniu 2016 r. przedstawiciele firmy uczestniczyli w targach Arab Health w Dubaju, co zaowocowało współpracą z zagranicznymi kontrahentami. W I kwartale zrealizowane zostały pierwsze zamówienia od nowych dystrybutorów z Palestyny, Ukrainy i Somalii. Nowy kontrahent z Kazachstanu jest w trakcie rejestracji produktów polskiej spółki, a dystrybutor z Indii sonduje jej analizatory oraz testy. Firma prowadzi również zaawansowane rozmowy z nowymi dystrybutorami z Nigerii oraz Pakistanu, zaś nowy dystrybutor z Indonezji przeprowadza obecnie proces rejestracji odczynników biochemicznych BioMaximy.

– Udział w międzynarodowych wystawach, jak Medica czy Arab Health, jest kosztowny, ale niezbędny, jeśli chcemy odnosić sukcesy w eksporcie. Bardzo duże nadzieje wiążemy z opracowywanym przez nas własnym analizatorem biochemicznym, który chcielibyśmy zaprezentować na jesiennych targach w Dusseldorfie – mówi Piotr Rubaj, wiceprezes zarządu BioMaximy.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ