Koncern farmaceutyczny Johnson&Johnson zapłaci 55 mln dol. odszkodowania kobiecie, która twierdzi, że w wyniku stosowania talku kosmetycznego produkowanego przez firmę zdiagnozowano u niej raka jajnika. J&J zapowiada odwołanie od decyzji sądu.

Poszkodowana używała produktów Johnson&Johnson na bazie talku m.in. pudru dla dzieci „Baby powder” oraz żelu pod prysznic „Shower to Shower”. Zdaniem jej prawników, stosowanie tych produktów doprowadziło do rozwinięcia się u kobiety choroby nowotworowej jajnika, co spowodowało konieczność poddania się operacji wycięcia macicy.

Nie jest to pierwszy wyrok skierowany przeciwko firmie Johnson&Johnson. W lutym 2016 r.. sąd nakazał koncernowi wypłatę odszkodowania w wysokości 72 mln dol. rodzinie osoby, która w październiku 2015 r. zmarła na raka jajnika. Kobieta przez kilkadziesiąt lat używała talku produkowanego przez koncern.

Przeciwko firmie toczy się obecnie 1,2 tys. postępowań sądowych. Powodem jest to, że firma miała niewystarczająco informować o ryzyku, jakie niesie za sobą stosowanie produktów na bazie talku.

Źródło: Reuters

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ