Toruńskie Lecznice Citomed są jedną z pierwszych placówek medycznych w kraju, które mogą poszczycić się certyfikatem ISO 9001: 2015. Wdrażanie systemu zgodnego z nową normą trwało niemal rok.

– Było to spore wyzwanie dla całego zespołu, wiązało się z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji, przeszkoleniem personelu, opracowaniem konkretnych procedur – mówi dr Roman Łysek, prezes Lecznic Citomed.

Przyznany Citomed certyfikat dotyczy m.in. szpitala jednodniowego, podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej i wyjazdowej medycznej opieki nocnej i świątecznej, leczenia specjalistycznego, w tym rehabilitacji, psychiatrii i psychologii, diagnostyki obrazowej, medycyny nuklearnej, medycyny pracy, programów profilaktycznych.

Nowy certyfikat nakłada wiele dodatkowych wymagań nieobecnych w dotychczasowym wydaniu normy ISO. Istotna jest orientacja na pacjenta, duże zaangażowanie pracowników i ciągłe doskonalenie.

Wprowadzenie ISO to dopiero początek. Placówka systematycznie będzie poddawana audytowi, który ma weryfikować przestrzeganie przyjętych standardów.

Lecznice Citomed to największy i najdynamiczniej rozwijający się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w regionie z siedzibą w Toruniu.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ