The European Lead Factory wybrało projekt, który powstaje w ramach jednej z platform Selvity. Jest to pierwszy program innowacyjny z Polski, wybrany przez konsorcjum naukowe wspierające odkrycia innowacyjnej medycyny.

– Celem naszego projektu jest odkrywanie nowych cząsteczek w określonym kontekście genomowym, który umożliwia bardziej skuteczne leczenie nowotworów, wykazując jednocześnie mniej skutków ubocznych niż większość stosowanych obecnie terapii onkologicznych – wyjaśnia wiceprezes Selvity, dr Krzysztof Brzózka.

Badania prowadzone we współpracy z EU Lead Factory będą polegały na analizie wyników otrzymanych w projekcie firmy Selvita oraz zestawieniu ich z obszerną bazą danych zawierającą wyniki badań ok. 400 tys. cząsteczek.

Firma biotechnologiczna Selvita rozwija się dynamicznie. Odnotowała 6,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2015 r., w stosunku do 5,85 mln zł zysku rok wcześniej.

Selvita działa w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Źródło: ISBnews

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ