Mieszkańcy Piekar Śląskich zbierają pieniądze na wyposażenie nowego budynku szpitala miejskiego. Dzieci i młodzież przy kasach w Kauflandzie pakują klientom zakupy w zamian za datki, natomiast mieszkańcy stoją z puszkami w całym mieście.

W ramach komitetu społecznego „Babcia Mama Wnuk” od zeszłego roku organizują zbiórki publiczne na szpitalny sprzęt. Placówka ma być jedną z najnowocześniejszych w okolicy, wygodną dla pacjentów, z profesjonalną obsługą.

W ramach rozbudowy powstaje pięciokondygnacyjny budynek, w którym zlokalizowane będą wszystkie szpitalne oddziały. Na parterze znajdzie się izba przyjęć z diagnostyką endoskopową i obrazową. Oddział endokrynologiczny i geriatryczny zajmą pierwsze piętro, a drugie – oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym. Na trzecim piętrze będą zlokalizowane oddziały ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Czwarte przeznaczone jest na oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej i na blok operacyjny.

Do tej pory udało się zebrać około 16 tys. zł. Za część tych pieniędzy kupiono stanowisko do pielęgnacji noworodków. Koszt wszystkich potrzebnych szpitalowi urządzeń to jednak aż 20 mln zł.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ