BioMaxima S.A., polska spółka działająca w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, otrzymała dofinansowanie zw środków UE, w ramach Działania 1.4 „Wzór na konkurencję”.

Wartość dotacji wynosi ponad 99 tys. zł, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych całego projektu. Uzyskanie dofinansowania w I etapie konkursu jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o dofinansowanie w II etapie, w którym maksymalne grant wynosi 3 mln zł (60 proc. kosztów kwalifikowanych).

– Jest to pierwszy z naszych wniosków o dofinansowanie, który otrzymał pozytywną rekomendację. W kolejce czekają kolejne. Przyczyni się to do rozwoju własnej oferty w różnych grupach produktowych: nowe aparaty hematologiczne i biochemiczne z unikatową linią wzorniczą oraz własnymi rozwiązaniami technologicznymi, aparaty jonoselektywne ISE, testy i podłoża mikrobiologiczne – komentuje Henryk Lewczuk Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

BioMaxima przynosi zyski. Wypracowała w I kw. 2016 r. 444 tys. zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży sięgających 5.845 tys. zł. W analogicznym okresie ub. roku zysk netto wyniósł 413 tys. zł, a przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 5.256 tys. zł.

Spółka rozwija eksport i w maju br. otrzymała pierwsze zamówienia od nowych dystrybutorów z Indonezji, Afganistanu, dwóch z Pakistanu, Peru oraz z Niemiec. Współpraca z nowymi dystrybutorami powinna zaowocować dalszym wzrostem sprzedaży na rynkach zagranicznych.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej, notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2010 r. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Zajmuje się również dystrybucja produktów uznanych firm diagnostycznych, jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach.

TW

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ