Jedna z najbardziej innowacyjnych spółek na warszawskiej giełdzie pracuje nad lekiem na raka. Biotechnologiczna Selvita działa w dwóch segmentach – innowacyjnym i usługowym. W ramach pierwszego z nich firma poszukuje nowych leków.

Celem projektu SEL24 jest stworzenie leku zwalczającego nowotwory – głównie ostrej białaczki szpikowej, ale też innych typów nowotworów układu krwionośnego. SEL120 celuje natomiast w nowotwory jelita grubego. Priorytetem spółki jest podpisanie w tym roku co najmniej jednego tzw. Spółka w swojej dziewięcioletniej historii pozyskała już około 100 mln zł dotacji. Większość tych środków przeznaczona jest na rozwój innowacyjnych projektów Selvity, a więc poszukiwanie całkiem nowych, zaawansowanych leków na raka. kontraktu partneringowego – z globalną firmą, która dalej rozwijałaby dany projekt.

Firma generuje także przychody z usług komercyjnych. Jej obroty w 2015 r. w stosunku rocznym wzrosły o ponad 42 proc., do 40,8 mln zł. Z uwzględnieniem dotacji wzrosły natomiast o 35 proc., do 56,07 mln zł. Kapitalizacja Selvity na GPW wynosi prawie 300 mln zł.

– W segmencie usługowym spółka współpracuje m.in. z siedmioma z dziesięciu największych koncernów farmaceutycznych na świecie, dostarczając kompleksowych rozwiązań z zakresu chemii, biotechnologii oraz bioinformatyki, które umożliwiają obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek. Spółka ma biura zagraniczne w USA i Wielkiej Brytanii. W najbliższych miesiącach planuje otworzyć kolejny oddział w jednym z dużych miast europejskich – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes i założyciel Selvity.

Źródło: rp.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ