Sześć umów (Memorandum of Understanding) zostało podpisanych podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego, które odbywa się przy okazji wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce.

Memorandum dotyczący sprzedaży polskich produktów farmaceutycznych zawarły Polfarmex i Wuhan Tongyuan Pharmaceutical Corporation. Grupa Maspex podpisała z tą samą spółką umowę dotyczącą zacieśnienia współpracy w dystrybucji polskich produktów przeznaczonych dla dzieci. Jest też umowa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z Polsko-Chińską Radą Promocji Gospodarczej CCPIT, która otworzyła właśnie biuro w Warszawie. To pierwszy oddział agencji wspierającej chińskie firmy w Europie Środkowej i Wschodniej.

– Polska jest w centrum regionu, to brama do Europy. Ustanowienie partnerstwa strategicznego w 2011 r. dało niezwykłe rezultaty. Rośnie tempo handlu między naszymi krajami. W 2015 r. wymiana handlowa z Polską stanowiła 1/3 całego handlu z regionem. Chiny będą teraz realizować politykę importową w obszarze zaawansowanych technologii – mówi Jiang Zengwei, prezes CCPIT.

Polfarmex S.A. to firma farmaceutyczna z wyłącznie polskim kapitałem. Jest producentem leków na receptę i bez recepty, suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych i kosmetyków. Oferta produktowa obejmuje ponad 100 pozycji. Prowadzi działalność na rynku krajowym i zagranicznym. Obecnie zatrudnia ponad 630 osób.

Red. (źródło: pb.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ