Władze samorządowe Elbląga zadecydowały o połączeniu dwóch szpitali miejskich: Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią przy ul. Komeńskiego (dawny szpital wojskowy) oraz Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Żeromskiego.

Za takim rozwiązaniem przemawia fakt rosnących długów obu placówek. Szpital miejski ma obecnie ponad 16 mln zł długu, dawny szpital wojskowy także wygenerował w ubiegłym roku stratę na poziomie 1,2 mln zł. Połączenie ma wzmocnić placówki, które jako jeden podmiot będą się mogły starać np. o większe kontrakty od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po konsolidacji w dawnym szpitalu wojskowym miałby znaleźć się blok operacyjny, wokół którego funkcjonować będą wszystkie oddziały zabiegowe m.in. przeniesiony z ul. Żeromskiego oddział chirurgii dziecięcej. Na ul. Komeńskiego trafi także m.in. oddział pediatryczny (także ten ze szpitala wojewódzkiego), ginekologia, laryngologia oraz trakt porodowy z pododdziałem neonatologii. Do szpitala miejskiego na ul. Żeromskiego trafi za to m.in. oddział psychiatrii oraz okulistyka.

Zmiany zostały zaplanowane na najbliższe cztery lata, do 2020 r. i szacuje się, że pochłoną ok. 47 mln zł. Miasto liczy, że uda się na to pozyskać m.in. pieniądze z tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Red. (źródło: dziennikelblaski.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ