Amerykański Pfizer, jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie, zainwestuje 350 mln USD w budowę centrum biotechnologicznego w Chinach. Branża farmaceutyczna inwestuje w Państwie Środka licząc na szybsze dopuszczenie leków do sprzedaży i zwiększenie udziału w lukratywnym rynku.

Obiekt, który do 2018 r. ma powstać w pobliżu miasta Hangzhou we wschodnich Chinach, będzie pierwszym centrum biotechnologicznym wybudowanym przez Pfizer w Azji.

Przemysł farmaceutyczny szuka sposobów, aby zwiększyć swój udział w chińskim rynku opieki zdrowotnej, który przed 2018 r. może osiągnąć wartość 185 mld USD. Poprzez inwestycje w Chinach, umowy licencyjne, przejęcia i partnerstwa joint venture, zachodnie koncerny próbują utorować sobie drogę do szybszej akceptacji swoich produktów przez lokalnych regulatorów.

Liderzy branży farmaceutycznej narzekają na wolne tempo dopuszczania leków do sprzedaży na chińskim rynku. W 2015 r. Pfizer musiał wycofać się ze sprzedaży szczepionek w tym kraju po tym, jak licencja na jego szczepionkę Prevenar nie została przedłużona.

Pfizer zapowiedział „bliską współpracę” z lokalnymi regulatorami rynku farmaceutycznego w celu wprowadzenia na rynek swoich farmaceutyków „tak szybko, jak to możliwe”.

Źródło: Reuters

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ