Polmed w najbliższych miesiącach nie zamierza otwierać kolejnych przychodni. Obecnie spółka prowadzi 22 placówki stacjonarne. Stawia również na rozwój sprzedaży usług medycznych przez internet.

– Skupiamy się na tym, aby w możliwie największym stopniu wypełnić pacjentami placówki, które już posiadamy. Nie obserwujemy żadnych podmiotów, które chcielibyśmy przejąć – mówi Radosław Szubert, prezes i znaczący akcjonariusz Polmedu.

Polmed oferuje również porady lekarskie przez internet.

– Od kilku dni mamy nową stronę internetową. Liczymy, że dzięki niej sprzedaż naszych usług się zwiększy. Oferowane usługi będą kierowane do klientów indywidualnych, którzy chcą szybko skorzystać z porady lekarskiej czy badań diagnostycznych – wyjaśnia prezes Radosław Szubert.

W I kwartale przychody medycznej spółki wzrosły w ujęciu rocznym o 28 proc., do 21,56 mln zł. Zysk netto spadł jednak o 24 proc., do 1,08 mln zł. To efekt wysokich kosztów związanych z warszawskimi przychodniami, które zostały otwarte we wrześniu 2015 r. i w lutym 2016 r.

– Koszty te będą również widoczne w wynikach za kolejne okresy. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń szacujemy, że przychodnie te break even point osiągną po około roku od otwarcia – tłumaczy prezes Szubert.

Polmed świadczy usługi w zakresie kompleksowej opieki medycznej dla osób prywatnych, firm i instytucji od 1999 r. Zakres opieki obejmuje m.in.: podstawową oraz specjalistyczną opiekę medyczną, pełną diagnostykę medyczną, rehabilitację, stomatologię, wizyty domowe.

Opiekę medyczną firma realizuje na terenie całego kraju poprzez sieć własnych centrów medycznych oraz przez ponad 2000 partnerów medycznych. W ramach dofinansowania ze środków UE Polmed zrealizował następujące projekty: przebudowa przychodni w Starogardzie, utworzenie nowego oddziału firmy w Olsztynie, zakup ultrasonografów do centrum medycznego w Sosnowcu i Katowicach, utworzenie nowej placówki w Katowicach, świadczącej kompleksowe usługi medyczne i rehabilitacyjne.

Źródło: parkie.com, Polmed SA

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ