Polska spółka giełdowa Airway Medix, zajmująca się opracowywaniem wynalazków, podpisała porozumienie z chińską firmą VR Medical Technology, dotyczące określenia warunków masowej produkcji urządzenia Closed Suction System (CSS).

VR Medical jest certyfikowanym producentem dla rynków m.in. Stanów Zjednoczonych i Europy. Produkty wytwarzane przez spółkę sprzedawane są na rynkach USA, Chin, Japonii, Bliskiego Wschodu i Europy.

– Pozyskanie doświadczonego partnera do produkcji w skali przemysłowej naszego urządzenia jest kolejnym krokiem przybliżającym nas do finalizacji sprzedaży całej technologii CSS globalnemu graczowi – mówi Anna Aranowska, członek zarządu Airway Medix.

Po zakończeniu testów urządzenia, VR Medical wystąpi o odpowiednie zgody regulacyjne umożliwiające dopuszczenie i dystrybucję produktu CSS na rynku chińskim.

Urządzenia rozwijane przez Airway Medix przeznaczone są dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, opatentowanych globalnie technologii chronią przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc (ang. ventilation associated pneumonia – VAP), uznawane za jedno z najczęstszych, najpoważniejszych i najbardziej kosztownych powikłań.

Airway Medix SA zadebiutowała w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect w Warszawie 4 kwietnia 2016 r. Firma koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie z zapaleniem płuc, na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych.

Wszystkie produkty opracowywane przez Airway Medix mają międzynarodową ochronę patentową. W obecnym portfolio spółki znajdują się jeszcze dwa urządzenia: Oral Care – system do czyszczenia jamy ustnej, oraz Cuff Pressure Regulator, służący do automatycznego monitorowania i kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ