Firma Merck uruchomiła centra współpracy z klientami według nowego konceptu pod nazwą M Lab™. Odpowiednio wyposażone laboratoria umożliwią pełne wsparcie i szkolenia w zakresie procesów typu end-to-end oraz możliwość odkrywania nowych technologii i rozwiązań w zakresie rozwoju procesów produkcyjnych. Dzięki temu w głównych centrach farmaceutycznych i biotechnologicznych możliwa będzie współpraca z klientami od etapów przedklinicznych do produkcji w pełnej skali.

Piąty na świecie pod względem obrotów, wiodąca w zakresie nauki i technologii firma farmaceutyczna Merck ponownie uruchamia centra współpracy z klientami, zapewniając swojej globalnej sieci klientów wspólne środowisko rozpoznawcze z naukowcami i inżynierami współpracującymi w celu rozwiązania najważniejszych kwestii w zakresie bioprodukcji i pomocy w przyspieszeniu rozwoju nowych terapii.

Centra współpracy M Lab™ Collaboration Centers znane były wcześniej jako ośrodki szkoleniowe w zakresie bioprodukcji. Centra zapewniają symulowane środowisko produkcyjne na potrzeby przeprowadzania eksperymentów i rozwiązywania problemów w warunkach nieograniczonych praktykami wytwarzania, co umożliwia edukację i pełne wsparcie procesów typu end-to-end. Klienci mogą uczestniczyć w demonstracjach produktów, szkoleniach praktycznych i testach słuszności koncepcji oraz stosować najlepsze praktyki i nowe podejścia w celu rozwoju, optymalizacji i zwiększania skali procesów oraz uproszczenia globalnego transferu technologii.

– Centra te stanowią ważne źródło informacji dla naszych klientów i przemysłu bio-farmakologicznego od ponad dwudziestu lat – powiedział Udit Batra, członek zarządu firmy Merck i dyrektor generalny firmy Life Science. – Teraz, po udoskonaleniu ich pod nazwą M Lab™ Collaboration Centers, posunęliśmy nasz wiodący w branży koncept dużo dalej. Tworzymy unikalne i inspirujące środowiska, gdzie klienci mogą odkrywać nowe sposoby na zwiększanie wydajności produkcji i usprawniać procesy w ścisłej współpracy z naszym zespołem ekspertów – dodał prezes.

Firma Merck dokonała otwarcia pierwszego przebudowanego centrum 29 czerwca 2016 r. w Tokio, stolicy Japonii. Do założonej w 1995 r. sieci ośrodków dołączą centra w Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Singapurze, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, a formalne rozpoczęcie pracy ośrodków będzie miało miejsce przez pozostałą część lat 2016 i 2017.

Każde centrum M Lab™ Collaboration Center zaprosi do współpracy klientów i partnerów ze środowisk rządowych, akademickich, organów regulacyjnych i stowarzyszeń branżowych, zapewniając stosowanie najlepszych praktyk i dzielenia się wiedzą w zakresie dostosowanym do indywidualnych potrzeb lokalnych producentów farmaceutycznych. Klienci będą mieć dostęp do narzędzi i metodologii doboru i symulacji, a także do wsparcia w zakresie analizy i modelowania oraz do programów szkoleniowych dla klientów.

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 tys. pracowników firmy zajmuje się technologiami zwiększającymi żywotność i jakość życia – od terapii bio-farmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2015 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 12,85 mld euro w 66 krajach.

Założona w 1668 r. firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

Źródło: Merck

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ