PGF Urtica Sp. z o. o., należąca do Pelion S.A., właściciela m.in. aptek „Dbam o Zdrowie” oraz drogerii „Natura”, otwiera nowy magazynu leków szpitalnych. Inwestycja warta blisko 30 mln zł będzie największą tego typu hurtownią w kraju. Z tego miejsca leki będą transportowane do aptek szpitalnych i trafią do co trzeciego hospitalizowanego pacjenta – informuje Pelion.

Budynek o powierzchni 5000 mkw mieści się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przepustowość obiektu to 5500 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania oraz 4000 lokalizacji półkowych. W celu zachowania najwyższych standardów i bezpieczeństwa obiekt wyposażono w wydzielone, dedykowane magazyny do składowania środków psychotropowych i prekursorów oraz środków cytostatycznych.

– Miesięcznie realizujemy ponad 40.000 zamówień dla około 4000 odbiorców na terenie całej Polski. Nowy magazyn pozwoli zwiększyć nasze możliwości operacyjne i jeszcze skuteczniej zapewnić pacjentom dostęp do bezpiecznej i innowacyjnej farmakoterapii – mówi Tomisław Bensari, prezes zarządu PGF Urtica Sp. z o.o.

Nowa hurtownia będzie miejscem pracy dla 250 osób. Dzięki inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu 24 godzin, a w trybie CITO – w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu wydawanych będzie 100.000 paczek oraz około 5000 palet – informuje inwestor.

Źródło: Pelion

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ