Najpierw koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline, a teraz Novotek chce odkupić akcje Biotonu od CEE Equity Partners, który szuka szuka nabywcy na razie na 13-proc. pakiet akcji polskiej spółki biotechnologicznej.

Kilka tygodni temu pojawiła się oferta kupna akcji Biotonu przez Sanofi i GlaxoSmithKline, międzynarodowe koncerny z pierwszej 10. największych firm farmaceutycznych. Oba oferowały odkup pakietów od wszystkich akcjonariuszy strategicznych, łącznie z chińskimi firmami Novotek i Harbin Gloria.

Ofertą zainteresował się głównie fundusz inwestycyjny CEE Equity Partners, ale firma dystrybuująca leki – Gloria też nie zapowiedziała, iż nie odsprzeda swoich akcji. Sanofi wycofał się z rozmów, natomiast koncern GlaxoSmithKline bada polską spółkę pod kątem aktualnej wyceny.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków, w tym własnej insuliny oraz leków biotechnologicznych, opracowanych przez podmioty należące do Grupy. Powstała w 1989 r., od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, a od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ