Celon Pharma stanie się pierwszą spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się jednocześnie w opracowywaniu, wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek specjalistycznych leków generycznych, a także prowadzącą badania nad innowacyjnymi lekami i terapiami, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Portfel produktowy firmy można podzielić na klasyczne leki generyczne, złożone leki generyczne, tzw. leki generyczne plus oraz projekty nowych leków innowacyjnych. Firma dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami przystosowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych. Ma także nowoczesny zakład wytwórczy w Kazuniu Nowym, w którym wytwarzane są suche formy farmaceutyczne.

– Naszym nadrzędnym celem jest rozwój i produkcja specjalistycznych leków recepturowych będących odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby kliniczne – mówi Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharma.

Proces wytwarzania odbywa się w ramach systemu jakości GMP (Good Manufacturing Practice), na podstawie którego spółka może rejestrować i sprzedawać leki we wszystkich krajach UE. Celon Pharma S.A. zawarła umowy o współpracy z firmami: Lupin Atlantis Holdins S.A. oraz Glenmark Pharmaceuticals Europe Limited. Dzięki nim główny produkt, czyli lek Salmex, dostępny ma być wkrótce na największych światowych rynkach, w tym: w USA, Kanadzie, Meksyku oraz w krajach UE: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Włoszech, Szwecji, Norwegii i Rumunii.

Red. (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ