Każdego miesiąca dług szpitala w Zdunowie zwiększa się o 2 mln zł. W związku z tym pojawiła się propozycja połączenia go ze szpitalem wojewódzkim. Urząd Marszałkowski zwrócił się do związków zawodowych zdunowskiej lecznicy o zaopiniowanie koncepcji konsolidacji.

Wskazując korzyści, zwrócił uwagę na lepsze szanse na rynku po zmianach, jakie wkrótce planuje rząd. Dla silnej, połączonej jednostki szanse przetrwania będą znacznie większe. Konsolidacja dałaby także zapewnienie ciągłości zatrudnienia personelu i leczenia pacjentów.

Jeśli szpital nic nie zrobi, grozi mu upadłość. Przeprowadzono w tej sprawie referendum wśród pracowników lecznicy. Pierwsze informacje mówią o tym, że 78 proc. załogi jest przeciwna konsolidacji, 22 proc. jest za tym rozwiązaniem.

Na razie marszałek przekazał szpitalowi 8 mln zł na spłacenie części zaległości. Zlecono też niezależny audyt zewnętrzny. Pierwsze przesłanki z tego audytu pokazują, że konsolidacja jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Audyt ma się skończyć prawdopodobnie w połowie września.

– Jeżeli pojawi się propozycja ze strony szpitala w postaci programu naprawczego, restrukturyzacyjnego, który faktycznie będzie oparty na realnych przesłankach ekonomicznych, to ten program też będzie w grze. To jednak zależy od dyrekcji szpitala i załogi – informuje Gabriela Wiatr z biura prasowego marszałka.

Red. (źródło: gs24.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ