Radni województwa mazowieckiego zadecydowali o przekazaniu dodatkowych 14,5 mln zł dla szpitali w regionie na zakupy aparatury i sprzętu medycznego oraz remonty – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dofinansowanie w wysokości ponad 3,3 mln zł ma trafić do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie na zakup aparatów RTG i aparatów do znieczulania.

Szpital Chirurgii Urazowej im. Św. Anny w Warszawie przy ul. Barskiej – Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER otrzyma ponad 1,8 mln zł wsparcia na zakup cyfrowego aparatu RTG oraz adaptację pomieszczeń.

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku ma dostać z budżetu Mazowsza przeszło 1,1 mln zł na zakup m.in. videobronchoskopów, monitora medycznego, stołów: zabiegowego i operacyjnego, a także na zakup i montaż dwóch kotłów centralnego ogrzewania.

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie otrzyma blisko 640 tys. zł dofinansowania do zakupu niezbędnego sprzętu medycznego oraz remont części pomieszczeń w Zakładzie Medycyny Nuklearnej.

Roboty modernizacyjne ma zrealizować szpital psychiatryczny przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Łączna dotacja wynosząca ok. 200 tys. zł przeznaczona zostanie na wykonanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego w budynku głównym szpitala w stolicy oraz dostosowywanie wewnętrznej instalacji wodociągowej, przeciwpożarowej, dróg ewakuacyjnych w ZOL w Rasztowie.

Blisko 245 tys. zł trafi na sprzęt specjalistyczny do Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS w Warszawie. Centrum planuje zakup m.in. gastroskopu, kolonoskopu, systemu monitorowania EKG i RR metodą Holtera, samodzielnych skanerów laserowych, aparatu do krioterapii czy aparatu do ultradźwięków.

Dzięki 220 tys. zł możliwy ma być zakup ambulansu dla Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica”.

Szpital Dziecięcy przy ul. Niekłańskiej otrzyma ponad 138 tys. zł wsparcia na aktualizację dokumentacji modernizacyjnej oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz oddziału pediatrii.

Szpital w Dziekanowie Leśnym uzyska ponad 178 tys. zł na wymianę windy osobowo-towarowej.

Szpital Kolejowy w Pruszkowie zakupi sprzęt i aparaturę medyczną za 319 tys. zł, w tym m.in. elektromiograf, kamerę medyczną endoskopową, echokardiograf przenośny, aparat USG z funkcją ECHO, defibrylatory i respiratory.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ