Producent leków Polpharma poprosił o interwencję Ministerstwo Rozwoju w sprawie inwestycji w Kazachstanie. Premier Morawiecki poruszył ten temat podczas bilateralnego spotkania z ministrem inwestycji i rozwoju Kazachstanu i dostał zapewnienia o wsparciu ze strony administracji rządowej — informuje Puls Biznesu.

W 2011 r. Polpharma nabyła połowę akcji największego kazachskiego producenta leków w Kazachstanie — Chimpharmu, który ma fabrykę w Szymkiencie. Rok później rozpoczęła się modernizacja linii produkcyjnych. Do końca roku inwestycja pochłonie 70 mln USD, a know-how ok. 30 mln USD.

Jak czytamy na stronie pb.pl, kłody pod nogi polskiej stronie rzuca instytucja odpowiedzialna za centralny zakup leków — SK Farmatsya, która złożyła pozew dążąc do wyłączenia zakładów Polpharmy z państwowych przetargów.

Publiczne zamówienia generują znaczną część przychodów spółki. W złożonym w lipcu pozwie przeciw Chimpharmowi SK Farmatsya zarzuca opóźnienia w dostawie leków, które dotyczą marginalnej ilości 0,3 proc. opakowań. Prawdziwym problemem ma być niechęć nowego zarządu SK Farmatsyi do współpracy.

Red. (źródło: pb.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ