Na polskim rynku powstała platforma telemedyczna Medivio – pierwsza certyfikowana przychodnia telemedyczna. Stworzona została przez Silvermedia, lidera rozwiązań IT w obszarze telemedycyny w Polsce, przy współpracy partnera strategicznego Grupy Adamed, polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej.

Przychodnia telemedyczna Medivio umożliwia zdalną komunikację lekarza z pacjentem, z dowolnego miejsca na świecie oraz postawienie diagnozy, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. Dzięki Medivio pacjenci i lekarze otrzymują szybki i bezpieczny dostęp do dokumentacji medycznej oraz wyników badań diagnostycznych. Narzędzie pomaga pacjentom kontrolować regularne przyjmowanie leków, prowadzić dzienniczki badań pomiarowych oraz integruje się z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi, np. ciśnieniomierzami czy EKG, usprawniając tym samym proces terapeutyczny.

Platforma oferuje pacjentom również olbrzymie zasoby profesjonalnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez lekarzy specjalistów. Dla lekarzy Medivio to szansa na optymalizację swojego czasu pracy, zdalne przeprowadzanie telekonsultacji ze swoimi pacjentami oraz możliwość uczestnictwa w mobilnej i stacjonarnej edukacji medycznej za pośrednictwem Telemedycznych Centrów Edukacyjnych Medivio.

Z Medivio można także korzystać na smartfonie czy tablecie. Platforma jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy 2A (Certyfikat CE 2275). Wyrób jest wytwarzany zgodnie z medyczną normą ISO 13485.

Grupa Adamed, w skład której wchodzi Adamed sp. z o.o., to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, stworzona 30 lat temu od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim, jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Obecnie zatrudnia 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Silvermedia to lider w tworzeniu narzędzi informatycznych do zarządzania procesami medycznymi. W realizowanych projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz wiedzę i doświadczenie specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej. Firma tworzy aplikacje, będące podstawą dzisiejszego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Jej potencjał stanowi nowoczesna technologia gromadzenia i przetwarzania danych. W ciągu ostatnich 14 lat zespół Silvermedia opracował unikalne rozwiązania, wspierające różne obszary telediagnostyki, telemonitoringu, teleprofilaktyki, telerehabilitacji czy teleopieki, w wielu specjalnościach medycznych, w tym także autorskie algorytmy oceny sygnałów biomedycznych. Wspierają one diagnostykę i monitoring stanu zdrowia pacjenta. Najszersze zastosowanie znajdują dziś w kardiologii, audiologii, geriatrii, ginekologii, położnictwie, psychiatrii, oraz alergologii.

Red. (źródło: Biuro prasowe Medivio)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ