Firma Braster rozpocznie seryjną produkcję urządzenia do badania piersi Braster ok. 10 października, zaś na 19 października zapowiada jego premierę. Spółka liczy, że już w II kwartale przyszłego roku rozpocznie sprzedaż na innych niż polski rynkach europejskich, następnym krokiem będzie znalezienie partnera dystrybucyjnego w Stanach Zjednoczonych.

– Fabryka jest gotowa. Badania kliniczne zostały zakończone latem, system telemedyczny już działa. Aplikacja mobilna już działa. Czekamy na zaakceptowanie naszej aplikacji w Google Play. Mamy już akceptację w iStore, przeszliśmy pozytywnie certyfikację – poinformował Marcin Halicki, prezes spółki Braster.

Rozpoczęcie produkcji seryjnej całości urządzenia powinno nastąpić ok. 10 października w fabryce w Białymstoku, a 19 października spółka rozpocznie sprzedaż urządzenia. Grupa dodelowa Brastera to 200 tys. kobiet. Z analizy opracowanej przez Deloitte wynika, że w Polsce żyje 19,8 mln kobiet, a grupa docelowa urządzenia Braster to kobiety w wieku 25-65 lat, mające do dyspozycji powyżej 1400 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym. Spółka zamierza do tej grupy dotrzeć w ciągu 5 lat.

– Liczymy, że nasz własny sklep internetowy będzie umożliwiał dużą sprzedaż. Nie chcielibyśmy się dzielić marżą, ale połowę dystrybucji chcemy prowadzić w aptekach tradycyjnych. Chcemy też sprzedawać m.in. przez apteki internetowe. Pracujemy już też z firmami ubezpieczeniowymi – mówi Marcin Halicki.

Jak informuje, spółka chciałaby zacząć sprzedaż w Europie w drugim kwartale 2017 r. W połowie przyszłego roku planuje też złożyć wniosek do FDA, aby uzyskać pozwolenie na sprzedaż produktu w Stanach Zjednoczonych. W przyszłym roku Braster zamierza natomiast rozpocząć certyfikację swojego urządzenia w Japonii.

Braster jako jedyna firma na świecie dysponuje sprawdzoną technologią produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

Red.

 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ