Grupa CSA, światowy dostawca usług w zakresie testów i certyfikacji oraz czołowa organizacja opracowująca standardy, ogłosiła dzisiaj otwarcie nowego laboratorium medycznego w Songpa-gu, Seul, specjalizującego się w usługach certyfikacji i testów sprzętu elektromedycznego i laboratoryjnego, w tym sprzętu medycznego do opieki domowej, urządzeń rentgenowskich, sprzętu chirurgicznego o wysokiej częstotliwości, pomp infuzyjnych, monitorów EKG, sprzętu laserowego, do endoskopii, wielofunkcyjnych urządzeń do monitorowania pacjentów, mikroskopów i sterylizatorów.

– W obliczu silnego wzrostu koreańskiej branży wyrobów medycznych, Grupa CSA otwiera w Seulu największe azjatyckie laboratorium elektromedyczne. Nowoczesny obiekt będzie świadczył kompleksowe usługi w zakresie testów i certyfikacji krajowym producentom wyrobów medycznych i zapewni efektywny dostęp do rynku północnoamerykańskiego i rynków światowych. Nasi eksperci zaoferują ważne usługi zlokalizowanych testów i certyfikacji dla szerokiej gamy produktów medycznych. Ich wiedza obejmuje liczne normy w zakresie środowiska, bezpieczeństwa i wyników – mówi Danny Yoon, kierownik obszaru Grupy CSA w Azji.

Laboratorium świadczy również usługi w zakresie artykułów komercyjnych i gospodarstwa domowego, jak również sprzętu audiowizualnego i produktów z branży klimatyzacji i chłodzenia. CSA Group Korea oferuje programy zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej zgodne ze standardami północnoamerykańskimi.

Poza testowaniem i certyfikacją, oferowane są specjalne usługi kontroli i oceny w terenie. Programy te opierają się na wymogach bezpieczeństwa obowiązujących w Kanadzie i USA. Ocena prowadzona jest na miejscu, a po uzyskaniu pomyślnego wyniku artykuły otrzymują etykietę inspekcji specjalnej (ang. Special Inspection Label) dla Kanady oraz oceny w terenie (ang. Evaluation Label) dla USA.

Grupa CSA to światowa organizacja działająca na rzecz bezpieczeństwa, dobra publicznego i zrównoważonego rozwoju. Zapewnia także usługi w zakresie testów, kontroli i certyfikacji produktów w wielu sektorach rynku, w tym artykułów branży opieki zdrowotnej, gospodarstwa domowego i artykułów komercyjnych oraz przemysłowych. Grupa CSA prowadzi też certyfikację w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego i systemów zarządzania. Jest jednym z największych dostawców certyfikatów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska w Kanadzie i USA. Znakiem certyfikacji CSA opatrzone są miliardy produktów na całym świecie.

Red. (źródło: Grupa CSA)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ