Zwyżkują na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie akcje spółek branży farmaceutyczno-medycznej. Akcje spółki medycznej Enel-Med podrożały w reakcji na wyniki za I półrocze, podobnie poszybowały w górę walory notowanej na rynku NewConnect, biotechnologicznej Pharmeny.

Wzmożona aktywność kupujących akcje Pharmeny ma związek z opublikowanym w komunikatem, z którego wynika, że firma rozpoczęła proces prezentacji przemysłowi farmaceutycznemu wyników zakończonych badań klinicznych II fazy nad lekiem przeciwmiażdżycowym 1-MNA celem komercjalizacji projektu z udziałem koncernu farmaceutycznego.

– Informację podano, ponieważ w przypadku zakończenia z powodzeniem rozmów z przemysłem farmaceutycznym potencjalne przychody z komercjalizacji leku 1-MNA mogą mieć bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i wycenę rynkową emitenta w najbliższych latach – wyjaśnia spółka.

O Pharmenie

Pharmena to firma biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy. 25 sierpnia 2008 r.  Pharmena dołączayła do firm notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, debiutując w alternatywnym systemie obrotu New Connect.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ