Drożeją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie akcje lubelskiego producenta szczepionek, firmy Biomed. Inwestorzy giełdowi zareagowali na informację o podpisaniu umowy ze spółką Valentis na dystrybucję leku Onko BCG na rynku tureckim.

Według zarządu spółki Biomed, pierwsze przychody ze sprzedaży leku powinny pojawić się w II kwartale 2017 r. Preparat Onko BCG stosowany jest jako czynnik immunostymulacyjny w leczeniu niektórych typów nowotworów. Dopęcherzowe stosowanie ma na celu opóźnienie rozwoju lub zniszczenie guza oraz zapobieżenie kolejnym jego nawrotom.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych. Spółka od stycznia 2015 r. jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2015 r. wartość wygranych przetargów publicznych na dostawy do polskich szpitali produktów wytwarzanych w Polsce oraz w zakładach LFB Biomedicaments we Francji przekroczyła kwotę 20 mln złotych netto. Eksport firmy generuje 27 proc. jej przychodów.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ