Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A działają na rynku od ponad 140 lat. Wraz z rozwojem oferty produktowej zwiększa się także liczba zatrudnianych przez firmę przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych. Do stworzenia nowego zespołu sprzedażowego Herbapol zaprosił podmiot zewnętrzny – firmę outsourcingową NDG Medical, należącą do Grupy NDG.

Grupa NDG poprowadziła cały proces rekrutacji i zatrudnienia nowych pracowników, realizujących działania dla Herbapol S.A. Firma outsourcingowa jest na rynku od ponad 16 lat, a główne jej działania to rekrutacja i zatrudnianie przedstawicieli medycznych oraz farmaceutycznych na rynku polskim i zagranicznym. Efekt ostatnio prowadzonej rekrutacji to stworzenie grupy przedstawicieli medycznych, na której czele stoi Regionalny Kierownik Medyczny. Nowi pracownicy mają działać na terenie całego kraju, promując produkty jednego z najstarszych przedsiębiorstw zielarskich. Rozpoczynają pracę wraz z początkiem października.

Rekrutacja dla Herbapol S.A. przeprowadzana była metodą rozmów kwalifikacyjnych. Szczegółowe wymagania pracodawcy sprawiły, że kompetencje każdego kandydata musiały zostać dokładnie sprawdzone. Największą wartość miało dla rekruterów doświadczenie zawodowe, jakie prezentowali kandydaci. Przeprowadzona rekrutacja różniła się od innych koniecznością znalezienia Regionalnego Kierownika Medycznego.

– Dla naszych klientów najczęściej tworzymy grupę sprzedażową, składającą się z samych przedstawicieli medycznych lub farmaceutycznych. W przypadku Herbapol S.A. było jednak inaczej, ponieważ naszym zadaniem było stworzenie całego zespołu sprzedażowego, na którego czele musiał znaleźć się Regionalny Kierownik Medyczny. Rekrutacja na stanowisko kierownicze podzielona była na kilka etapów. Po wstępnej selekcji dokumentów aplikacyjnych wybraliśmy kandydatów, z którymi przeprowadziliśmy rozmowę telefoniczną. Na jej podstawie wyłoniliśmy tych, z którymi spotkaliśmy się na rozmowie. W końcu udało nam się wybrać osobę spełniającą wszystkie wymagania Herbapol S.A. – wyjaśnia Jarosław Janiszewski z Grupy NDG

Grupa sprzedażowa Herbapol S.A. działać będzie na terenie całego kraju. Ich głównym zadaniem stanie się promowanie nowych, ziołowych leków wśród lekarzy i farmaceutów.

O Herbapol S.A.

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do najstarszych w Polsce przedsiębiorstw zielarskich. Firma działa na polskim rynku od ponad 140 lat. W 1869 r. farmaceuta Roman Barcikowski założył w Poznaniu przy dzisiejszej ulicy Paderewskiego drogerię. Działalność rozwijała się szybko i powstały kolejne drogerie, a następnie hurtownie artykułów aptecznych i drogeryjnych. W latach 50. firmę tworzyły trzy niezależne przedsiębiorstwa o wyspecjalizowanych funkcjach: Poznańskie Zakłady Surowców Zielarskich (kontraktacja i skup ziół), Wielkopolska Wytwórnia Produktów Zielarskich (produkcja) oraz Hurtownia Zielarska (dystrybucja). Po połączeniu przedsiębiorstw powstały Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol”, które od 1994 r. działają w obecnej formie pracowniczej spółki akcyjnej.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ