Szpital w Łapach dostanie 15 mln zł – zdecydowali radni powiatu białostockiego. Za pieniądze placówka medyczna wybuduje m.in. nowy blok operacyjny i oddział. Inwestycja ruszy wiosną 2017 r.

Lecznica zacznie wkrótce szukać tzw. inwestora zastępczego, który zajmie się jej rozbudową. W planach jest budowa obiektu o powierzchni 1600 mkw. Znajdzie się w nim blok operacyjny i oddział chirurgii z dwiema salami na 30 łóżek. Ma być też zapewniona opieka ginekologiczna i ortopedyczna. Pozostałe pomieszczenia zajmą: oddział intensywnej terapii medycznej oraz nowoczesna pracownia endoskopii. Będą w nich przeprowadzane specjalistyczne zabiegi kolonoskopii i gastroskopii.

Pilne prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Szpital do końca grudnia 2017 r. musi zmodernizować swoją siedzibę, zgodnie z nakazem Ministerstwa Zdrowia. Jeśli SP ZOZ tego nie uczyni, grozi mu likwidacja. Inwestycja ma kosztować aż 15 mln zł, a kwota ta jest dla szpitala nieosiągalna.

Szpital zlecił przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, który opracowała firma z zewnątrz za 30 tys. zł. W efekcie radni samorządowi zdecydowali o finansowej pomocy placówce. 5 mln zł dołoży powiat z własnych środków. Kredyt na 10 mln zł zaciągnie starostwo. – Inaczej skażemy szpital na likwidację – mówi starosta białostocki.

Red. (źródło: poranny.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ