Podpisana została umowa z wykonawcą na budowę 309-łóżkowego Szpitala Południowego w Warszawie. Otwarcie placówki planowane jest za ok. trzy lata. Będzie on służył głównie mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa, ale także pacjentom z Mazowsza.

Budowa lecznicy ma zakończyć się planowo we wrześniu 2018 r. Na inwestycję przeznaczono 400 mln zł. Wykonawcą prac będzie konsorcjum, w którego skład wchodzą firmy: Erbud, Strabag Spółka, Strabag AG i Ed. Züblin.

Szpital Południowy będzie się składał z trzech pięciokondygnacyjnych budynków. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W budynku A znajdzie się przychodnia szpitalna z poradniami, m.in. chirurgiczną, ortopedyczną, kardiologiczną, ginekologiczno-położniczą oraz z izbą przyjęć, a także dział rehabilitacji z fizjoterapią i hydroterapią oraz oddziały szpitalne, np. ginekologiczny, położniczy i chirurgii ogólnej.

W budynku B mieścił się będzie m.in. szpitalny oddział ratunkowy, dział endoskopii, oddział kardiologii, geriatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

W budynku C przewidziano parking i pomieszczenia techniczne, centralną szatnię, zaplecze magazynowo-techniczne oraz oddział psychiatryczny, wewnętrzny i ortopedii.

Szacuje się, że populacją potencjalnych pacjentów szpitala będzie ok. 250 tys. mieszkańców Ursynowa. Włączając Wilanów, powiat piaseczyński oraz tereny skomunikowane z Warszawą planowaną obwodnicą oraz autostradą A2, zakłada się, że pacjentami może być nawet 350 tys. osób.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ